Hakkımızda

Kurumsal

Günümüzde hemen herkesin ya özellikle gidip yediği ya da yemek yapmaya zamanı olmadığı için en yakın restorandan sipariş ettiği pizzanın oldukça ilginç bir tarihi var. Pizza, Latincede ezmek ve öğütmek anlamına gelen “pinsere” fiili ile ilgili. Sadece isim olarak değil, bizdeki pide gibi pizzanın da doğuşu Mısır, Yunan ve Roma uygarlıklarında arpa ve suyla elde edilen “maza”ya dayanıyor. Tabi, pizzanın keşfine ilişkin olan hikâye hepsinden daha ilginç.

Pizza, aslında mozzarella peyniri ve domatesin muhteşem birlikteliğiyle İtalyan halkının vazgeçilmez lezzeti olarak yüz yıllarca tüketilmiş. Dünya çapında bir üne kavuşmasının hikayesi ise, 1889 yılında Kraliçe Margherita’nın mozzarella peyniri, domates ve fesleğen ile süslenmiş pizzayı tatması ile başlar.

Leov Pizza Ailesi olarak geleneksel İtalyan Pizzasını yine geleneksel hali olan odun ateşinde sizlere sunuyoruz. Hiçbir hazır ürünün kullanılmadığı, yedi farklı tahıl unundan hazırladığımız hamurla, yüzde yüz dana etinin kullanıldığı klasik İtalyan tarzında hazırlayan usta ve şeflerimizin sunumuyla masanıza getireceğimiz lezzetlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Gerçek İtalyan lezzeti makarna çorbalarımızın lezzetinin keyfini çıkartın.

Aramıza hoş geldiniz.